S 8000 IQ - 6 KOMOROVÁ PLASTOVÁ OKNA

Firma OKNA PÍSEK nabízí šestikomorový systém GEALAN S 8000 IQ. V dnešní době je úspora tepelné energie jednou z priorit moderního bydlení a právě těmto požadavkům vychází inovovaný profilový systém vstříc. Vícekomorové okenní profily se z hlediska tepelné izolace v praxi osvědčují svojí promyšlenou konstrukcí, protože každá komora navíc zabraňuje nechtěným tepelným ztrátám. Šestikomorový profil, rám i křídlo, dosahuje hodnoty U= 1,1 W/m²K bez ocelové výztuhy a U= 1,2 W/m²K s ocelovou výztuhou, což jej řadí mezi absolutní špičku vícekomorových profilových systémů. Stavební hloubka 74 mm umožňuje i přes šestikomorové uspořádání vložení velké ocelové výztuhy, což zaručuje stabilitu profilu a perfektní funkčnost okna. Ocelová výztuha má protikorozní úpravou a je standardně vkládána do všech profilů, rámů i křídel již od minimálních rozměrů oken. Síla ocelové výztuhy se pohybuje v závislosti na velikosti okna a jeho statickém namáhání od 1,5 mm do 2,0 mm.

Plastové profily jsou vyrobeny z vysoce houževnatého vytvrzeného PVC za použití speciálních přísad a stabilizátorů, které zaručují, že jejich barva a fyzikálně-mechanické vlastnosti zůstanou stálé po celou dobu životnosti oken. Hladký povrch nepotřebuje žádnou zvláštní údržbu a odolává všem povětrnostním vlivům. Profilový systém S 8000 IQ využívá osvědčený systém dorazového těsnění. Toto těsnění zajišťuje vynikající utěsnění spáry mezi rámem a křídlem při prudkém dešti a větru a zůstává trvale elastické. Nabízíme je jak v šedé tak i v černé barvě. Vnější vzhled profilu je nadčasově elegantní. Je charakterizován harmonickými proporcemi, měkkými konturami a úzkými pohledovými šířkami. 

Kromě plošně odsazené kombinace rám/křídlo je v šestikomorovém provedení k dispozici i varianta se zaobleným přesahem křídla a odpovídajícími zasklívacími lištami.


 Aby v místnosti vládla klimatická rovnováha, lze okna z profilových systémů GEALAN doplnit automatickým větracím systémem GECCO 3. Tato malá klapka s velkým účinkem umožňuje průběžnou výměnu vzduchu bez nepříjemného průvanu a snižuje tak i riziko vzniku plísní v ostění. Na rozdíl od spárového větrání (mikroventilace) se tak ale děje při zavřeném okně.

 

Plastové profily kromě standardní bílé barvy RAL 9016 nabízíme i ve 14 dekorech dřeva a 6 barevných foliích. Dekor dřeva je tvořen akrylátovou fólií RENOLIT. Fólie se snadno udržuje, má dlouhou životnost a je stálá vůči povětrnostním vlivům. Okna s dekorem si tak zachovávají všechny dobré vlastnosti moderních plastových oken a současně neztratí nic z dekorativního vzhledu dřeva.

Dub

 

Specialitou plastových profilů GEALAN jsou i barevné profily. Pomocí unikátní technologie spojení barevného a bílého PVC nabízíme profily ve 12 acrylcolorových barvách.